Haberler

Euro 2020 Kupası Yarı Final

Avrupa Kupası bu yıl 60. Yaşını kutluyor. Nu yüzden konseptte çeşitli değişiklikler var. Kupanın bu sefer bir ev sahibi ülkesi yok. UEFA’ya bağlı ülkelerin 12 farklı şehrinde maçlar oynanacak. 6 grupta toplam 24 takım mücadele edecek. Her gruba iki şehir düşüyor. Son 16, çeyrek final, yarı final ve final maçlarının oynanacağı şehirler de belli oldu.
Pandemi nedeniyle bir yıl ertelenen Avrupa Şampiyonası’nda açılış maçı Roma’da, İtalya ve Türkiye arasında gerçekleşecek. Maçın tarihi 11 Haziran. 11 Temmuz’daki final maçı ise İngiltere’nin başkenti Londra’da, Wembley Stadyumu’nda yapılacak. Gruplardaki 24 takım da Wembley’deki final maçında yer alabilmek için ter dökecek. Zorlu mücadeleler bizleri bekliyor.
Tıpkı final maçı gibi yarı final maçları da Londra’da, Wembley Stadyumu’nda yapılacak. Maçlarda stadyumlar seyircilere açık olacak, fakat tam kapasiteyle doldurulmayacak. Onun yerine stad kapasitesinin üçte biri gibi bir sayıda seyirci alınacak. Yarı final maçlarının tarihleri de belirlendi. Son dört takımın maçları 6 Temmuz 2021 ve 7 Temmuz 2021 tarihinde yapılacak. Maçların başlama saati ise Türkiye saati ile 22.00 olarak belirlenmiş durumda.
Avrupa Kupası’nda kimlerin gruplardan çıkıp yarı final veya final oynayacağı konusunda herkesin kendisine ait bir favorisi bulunmakta. İngiltere, Belçika, İspanya, Hollanda, Almanya, İtalya, Fransa, Portekiz gibi ülkeler akla gelen ilk favoriler arasında yer almakta. Rusya, Türkiye, Danimarka gibi ülkeler de bu turnuvada sürprizler yapabilir.
A milli futbol takımımız Avrupa Şampiyonası’nda A grubunda mücadele edecek. Rakiplerimiz İtalya, İsviçre ve Galler. Roma’da İtalya ile oynayacağımız ilk maçın ardından İsviçre ve Galler ile Bakü’de karşı karşıya geleceğiz. A grubundaki maçların yapılacağı şehirler Bakü ve Roma olarak belirlenmişti.
Avrupa Şampiyonası en büyük ikinci futbol turnuvası olarak görülüyor. İlk sırada FIFA Dünya Kupası var. Bu turnuvayı da UEFA Şampiyonlar Ligi izliyor. Copa America, Asya Kupası, Afrika Kupası ve Okyanusya Kupası ise daha az ilgi gören organizasyonlar arasında yer alıyor. Tabii bir de Olimpiyat oyunlarında yer alan futbol kategorisi var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir