Haberler

Euro 2020 Kupası Son 16

Son iki turnuvadır Avrupa Kupası’na 24 takım katılıyor ve maçlar altı grupta gerçekleştiriliyor. Daha önce 16 takım katılırdı. Katılan takım sayısının artması hem birçok takıma turnuvaya katılma şansı verdi hem de heyecanın artmasına neden oldu. Eskiden sadece 16 takım katılırken artık gruplardan sonra bir son 16 eleme turu yapılacak.
Toplam altı gruptan ilk iki takım son 16 turuna direkt olarak katılma hakkı kazanacak. En iyi üçüncüler arasından da dört takım son 16’ya kalacak. Eskiden gruplarda üçüncü olan takımlar direkt olarak eleniyordu. Artık gruplarda üçüncü olmanın, hem de iyi bir puanla üçüncü olmanın avantajı büyük. Averajlar da en iyi üçüncülük konusunda çok işe yarayacak.
A grubunda Türkiye ve İtalya’nın direkt çıkacağını ele alırsak üçüncü olma ihtimali en yüksek takım İsviçre. B grubunda ise Danimarka grubu üçüncü sırada bitirebilir. C grubunda Avusturya üçüncü sırada yer alma ihtimali olan takım.
D grubunda üçüncü olabilecek ya da olma ihtimali olan takım eğer İskoçya sürpriz yapmazsa Ukrayna olarak görülüyor. E grubunda Polonya İspanya ve İsveç’in ardından üçüncü olabilir. Ölüm grubunda, yani F grubunda ise Portekiz’in Almanya ve Fransa’nın ardından üçüncü olacağı düşünülüyor.
İsviçre, Danimarka, Avusturya, Ukrayna, Polonya ve Portekiz grup üçüncüleri olursa bunların arasından en iyi dördü son 16 turuna kalifiye olacaklar. Portekiz’in en iyi üçüncüler arasında olacağına garanti gözüyle bakılıyor. Polonya ve Avusturya en iyi üçüncüler arasında yer almayarak turnuvaya veda etme ihtimali olan takımlar.
Son 16 maçları 26 Haziran, 27 Haziran, 28 Haziran ve 29 Haziran tarihlerinde oynanacak. Maçların bazıları Türkiye saati ile 19.00, bazıları ise yine Türkiye saati ile 22.00’da başlayacak. Son 16 maçlarının yapılacağı şehirler de belli. Romanya’nın Bükreş, Danimarka’nın Kopenhag, İspanya’nın Sevilla, İngiltere’nin Londra, İskoçya’nın Glasgow, Macaristan’ın Budapeşte ve Hollanda’nın Amsterdam şehirleri son 16 turundaki maçların yapılacağı şehirler olarak belirlendi. Londra’da iki maç oynanacak.
Milli takımımızın en iyi üçüncüler sıralamasını dert etmeden, direkt olarak gruplardan çıkması tek temennimiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir