Haberler

Euro 2020 Kupası Grupları Puan Durumu

60. yaşını kutlayan Avrupa Kupası bu sene bambaşka bir konseptle futbol tutkunlarının karşısına çıkacak. Tıpkı son turnuvada olduğu gibi 24 takım, 6 grupta mücadele edecek. İlk iki sırayı alan takımlar ve en iyi üçüncüler son 16 turuna kalacak. İşin ilginç yanı, bu turnuvaya özel maçlar ev sahibi ülkelerde değil, 12 farklı şehirde oynanacak.
Avrupa Kupası FIFA Dünya Kupası’ndan sonra en çok izlenen ve ilgi gören futbol etkinliği. Onu Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi takip ediyor. Pandemi nedeniyle bir yıl ertelenen turnuvada takımlar maçlarını seyirciler karşısında oynayacak. Fakat, stadyumlar tam kapasiteyle dolmayacak. Üçte bir gibi bir kapasiteyle stadyumlara seyirciler alınacak.
A grubunda yer alan milli takımımız maçlarını Roma ve Bakü şehirlerinde oynayacak. Her ne kadar İtalya ile oynayacağımız açılış maçının Roma’da olması bir dezavantaj gibi görülse de İsviçre ve Galler maçlarının Bakü’de oynanması da aynı oranda bir avantaj. Bakü’de millilerimiz kendisini evlerindeymiş gibi hissedecek.
Yarı final ve final maçları Londra’da, Wembley Stadyumu’nda oynanacak. Gruplardaki güç dengeleri hemen hemen eşit gibi görünse de F grubu ölüm grubu olarak adlandırılıyor. Grupta Almanya, Portekiz ve Fransa yer alıyor. Bu güçlü takımların yanında ise Macaristan kendisine yer bulup bir üst sıraya çıkmak için uğraşacak.
Maçlar henüz başlamadığı için gruplardaki puan durumları da doğal olarak belli değil. EURO 2020 Avrupa Şampiyonası turnuvasında gruplar şu şekilde yer alıyor:
A Grubu: Türkiye, İtalya, Galler, İsviçre
B Grubu: Danimarka, Finlandiya, Belçika, Rusya
C Grubu: Hollanda, Ukrayna, Avusturya, Kuzey Makedonya
D Grubu: İngiltere, Hırvatistan, İskoçya, Çekya
E Grubu: İspanya, İsveç, Polonya, Slovakya
F Grubu: Portekiz, Fransa, Almanya, Macaristan

Birçok bahis sitesine göre Belçika ve İngiltere hem kadroları hem de eleme gruplarındaki performanslarıyla turnuvanın favorileri olarak görülüyor. İtalya, Almanya, Fransa, Portekiz, Hollanda ve İspanya gibi takımlar ise kendilerine şans verilen diğer takımlar. Türkiye, Rusya ve İsveç ise turnuvada sürpriz gerçekleştirebilecek takımlar arasında yer alan takımlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı