E Grubu

EURO 2020 E GRUBU

EURO 2020 E GRUBU

EURO 2020 E GRUBU

Euro 2020 E Grubunda 1.torbadan İspanya, 2.torbadan Polonya, 3.torbadan İsveç ve play-off galibi olarak Slovakya’nın katılmasıyla belli oldu.

EV SAHİBİ İSPANYA

E Grubu maçları 12-21 Haziran 2021 tarihleri arasında Bilbao’daki San Mames Stadyumu ve Dublin’deki Aviva Stadyumu’nda oynanacak. İspanya gruptaki tek ev sahibi ülke olarak gözüküyor.

İSPANYA

Grubun favorisi olarak gözüken ve ön elemelerde çok başarılı bir performans sergileyen İspanya sadece grubun değil turnuvanın en iddialı ekiplerinden. Kadrosunda birçok yıldız oyuncu bulunduran İspanya Pedri, Ferran Torres, Unai Simon gibi genç isimlerle de göz dolduruyor. Ön elemelerde 10 maçta 8 galibiyet 2 beraberlik alan İspanya namağlup bir şekilde 10 maç geçirdi. Bu 10 maçta İspanya tam 31 gol atıp sadece 5 gol yedi.

POLONYA

Turnuvanın sürpriz takımı çok başarılı bir performans gösteren Paulo Sousa’nın ekibi gösterdiği performans nedeniyle grupta çok güçlük bir ekip olarak gözüküyor. Polonya kadrosunda Wojciech Szczesny, Zielinski, Lewandowski, Piatek gibi çok kaliteli futbolcuları bulunduruyor. Ön elemelerde iyi bir performans gösteren Polonya 10 maçta 25 puan topladı ve 8 galibiyet 1 beraberlik 1 mağlubiyet ile gruptan lider olarak çıktı.

İSVEÇ

Yine grubun iddialı ekiplerinden İsveç kadrosunda Lindelöf, Kulusevski, Alexander Isak, Ibrahimoviç gibi yıldızlar bulunuyor. Ön elemelerde İspanya’nın hemen arkasında ikinci olarak çıkan İsveç 10 maçta 6 galibiyet 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet yaşayarak 21 puan topladı.

SLOVAKYA

Diğer takımlara göre çok fazla iddialı olmayan Slovakya Milan Skriniar gibi önemli bir defans oyuncusunu kadrosunda bulundururken göze çarpan başka bir oyuncu bulunmuyor. Ön elemelerde E gurubundan 3. olarak play-offlardan katılan Slovakya 8 maçta 4 galibiyet 1 beraberlik 3 mağlubiyet yaşayıp 13 puan topladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı