D Grubu

EURO 2020 D GRUBU

EURO 2020 D GRUBU

EURO 2020 D grubunda mücadele edecek takımlar; 1.torbadan İngiltere,2.torbadan Hırvatistan,3.torbadan Çekya ve 4. torbadan İskoçya olacak.

D GRUBU EV SAHİPLERİ

D grubunda turnuvaya ev sahipliği yapacak 2 ülke bulunuyor, ülkelerden birisi İngiltere diğeri ise İskoçya.

İNGİLTERE

Turnuvanın ev sahiplerinden olan ve kadrosunda bolca dünya yıldızı olan İngiltere bir türlü başarıyı yakalayamıyor. Şeytanın bacağını bu kez kırmak isteyen İngilizler turnuvayı kazanmak istiyor.2016’dan bu yana takımın başında olan Gareth Southgate’in elinde oldukça derin bir oyuncu topluluğu var. Özellikle Harry Maguire, Raheem Sterling ve Harry Kane göze çarpan isimler.

HIRVATİSTAN

2018 Dünya Kupası’nda finali gören ama Fransa’ya kaybeden Zlatko Dalic’in öğrencileri son senelerdeki istikrarıyla dikkat çekiyor. İstisnasız karşılaştığı her rakibine büyük sorunlar çıkaran Hırvatistan hem grup liderliğini hem de kupayı istiyor. Dominant futboluyla bilinen Hırvatlar Luka Modriç liderliğinde turnuvaya renk katıyor. Kadrosunda çok önemli yıldızlar barındıran Hırvatistan özellikle hücum oyuncularıyla dikkat çekiyor.

ÇEKYA

Çekya diğer adıyla Çek Cumhuriyeti son başarısını 1990 FIFA Dünya Kupası’nda çeyrek final oynayarak elde etti. Elemelerde 8 maçta 5 galibiyet ve 3 mağlubiyet alan Çekya 3.torbadan turnuvaya katılmaya hak kazandı. Eleme maçlarında İngiltere’yi mağlup etmesiyle dikkat çeken Çekya’nın başında 2018 yılından beri Jaroslav Silhavy bulunuyor. Kadrosunda ise Patrik Schick, Vladimir Darida ve Tomas Soucek gibi önemli isimleri bulunduran Çekya her daim sürprize açık bir takım olarak göze batıyor.

İSKOÇYA

Turnuvanın ev sahiplerinden İskoçya’nın kayda değer bir başarısı bulunmuyor. Euro 2020’ye de play-off’lardan katılan İskoçlar grubun en zayıf halkası olarak görünüyor. Göreve Mayıs 2019’da gelen Steve Clarke yönetimindeki takım Andrew Robertson, Kieran Tierney ve Scott McTominay gibi önemli isimlerle turnuvada güzel izler bırakmak istiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı