Euro2020

E Grubu

E Grubu Güncel Puan Durumu

Euro 2020 E Grubu Puan Durumu

Euro 2020 D grubunda Slovakya, Polonya, İsveç ve İspanya mücadele ediyor. Grubun favorisi elbette turnuvanın da başlıca favorilerinden biri olan İspanya. Fakat, İspanya eski gücünden çok ama çok uzakta. Bu turnuvada nasıl bir performans göstereceği merak konusuydu. İlk maçıyla da bu merakı biraz olsun giderdi.

Polonya ve Slovakya arasındaki maç büyük bir mücadeleye sahne oldu. Kıran kırana geçen maçta Polonya aleyhine kırmızı kart bile çıktı. Epey sert geçen maçı Slovakya  2-1 kazanarak üç puanın sahibi oldu ve grupta da liderlik koltuğuna oturdu. İki takım da grupta güçlü takımlar olduklarını bu maçta kanıtladı.

İspanya ve İsveç arasındaki mücadele ise izleyenlere çok fazla keyif vermedi. Birkaç atak dışında iki takım da sanki beraberliğe razıymış gibiydi. Hatta özellikle İspanya hem kendi taraftarlarından hem de tüm futbol izleyicilerinden büyük eleştiri aldı. İspanya ve İsveç arasındaki mücadele 0-0 golsüz beraberlikle sona erdi ve iki takım üç puanı paylaşarak grupta ikinci ve üçüncü sıraya yerleşti.

İlk maçlar sonucunda ise E grubunda puan durumu şu şekilde oluştu:

14 Haz 2021 19:00 Slovakya
14 Haz 2021 22:00 İsveç
18 Haz 2021 16:00 Slovakya
19 Haz 2021 22:00 Polonya
23 Haz 2021 19:00 Polonya
23 Haz 2021 19:00 İspanya

İspanya ezici favorilerden olabilir ama Polonya, İsveç ve Slovakya sürpriz yapma potansiyeli olan ekipler. Slovakya’da birkaç iyi oyuncu var, ancak bu onları Euro’nun grup aşamasını geçmek için yeterli olmayabilir. Yine de ilk maçta Polonya’yı yenmeyi bildiler. Robert Lewandowski tartışmasız dünyanın en iyi forveti ama bu bir takım sporunda başarıyı garanti etmez. Fakat bu Polonya’yı ilk ikiye taşımaya yetmeyebilir.

İsveç Alexander Isak ve Dejan Kulusevski gibi isimlere güvenmek zorunda, fakat ilk iki sırayı almak için çok çalışmaları gerekiyor. Slovakya bu performansla devam ederse gruptaki tüm hesapları alt üst edecekmiş gibi duruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı