Euro2020

D Grubu

D Grubu Güncel Puan Durumu

Euro 2020 D Grubu Puan Durumu

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası D grubunda İskoçya, İngiltere, Hırvatistan ve Çekya mücadele ediyor. İngiltere sadece grubun değil turnuvanın da en büyük favorilerinden. Belçika ile turnuvayı kazanıp kupayı alma şansları eşit olarak görülüyor. Maçlarını evinde oynaması ve yarı final ve final maçlarının da Londra’da olması büyük bir avantaj.

İngiltere tıpkı bizim olduğu gibi Hırvatistan’ın da başının belası. Birçok maçta ve turnuvada eşleşiyorlar ve bunlar genelde İngiltere’nin üstünlüğüyle sonuçlanıyor. D grubunun ilk maçlarında da durum değişmedi. Hırvatistan elinden geleni yaptı. Hatta maçta yer yer oyun üstünlüğünü de ele geçirdi, ancak İngiltere kalesine bir türlü gol atmayı başaramadı. Maçı İngiltere 1-0 kazandı.

Grubun diğer maçında ise Çekya ve İskoçya karşı karşıya geldi. İskoçya kötü denebilecek bir oyun sergilemedi fakat Çekya çok daha iyiydi. Maçı 2-0 kazandı ve ilk maçlar sonucu İngiltere’nin de averajla önünde yer alarak liderliğe oturdu. Oynanan ilk maçlar sonrası D grubunda puan tablosu şu şekilde oluştu:

13 Haz 2021 16:00 Hırvatistan
14 Haz 2021 16:00 Çek Cumhuriyeti
18 Haz 2021 19:00 Çek Cumhuriyeti
18 Haz 2021 22:00 İskoçya
22 Haz 2021 22:00 İngiltere
22 Haz 2021 22:00 İskoçya

İngiltere grubun tartışmasız favorisi. Kadroları aynı zamanda gruptaki en güçlü ve tüm maçlarda ev sahibi avantajı, İngiltere’nin grup favorisi statüsünü daha da güçlendiriyor. En az 22.500 seyirci (çoğunlukla İngiliz), özellikle taraftarsız oynamaya alıştıktan sonra oyuncular için büyük bir destek olacak.

Çek Cumhuriyeti parlak bir geleceğe sahip yükselen bir taraf, ancak biraz daha zamana ihtiyaçları var. Yine de İskoçya’yı alt etmeyi başardılar. İskoçya grubun ikinci favorisi olarak görülüyordu ama Çekler oyunu bozdu. Şu an kimin ikinci sırayı alacağı belli değil. Hatta İngiltere ile olacak maçın sonucunda Çekler ilk sıraya talip olabilir. Hırvatistan da güçlü bir ekip. Ancak, İskoçya ve Çekya karşısında epey zorlanacakları kesin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı