Euro2020

C Grubu

C Grubu Güncel Puan Durumu

Euro 2020 C Grubu Puan Durumu

Euro 2020 Avrupa Şampiyonasında C grubunda Avusturya, Kuzey Makedonya, Hollanda ve Ukrayna takımları mücadele etmekte. Grupta hem grubun hem de turnuvanın favorilerinden Hollanda’nın liderlik koltuğunda olacağına kesin gözüyle bakılsa da Avusturya ve Ukrayna da gayet güçlü ve iyi oynayan takımlar.

Grubun ilk maçlarında Avusturya Kuzey Makedonya’yı 3-1 gibi net bir skorla, farklı geçti. Ancak, Kuzey Makedonya zaten grubun en güçsüz takımı olarak görülmekte. Hollanda ve Ukrayna arasında oynanan maç ise gayet heyecanlı ve kıran kırana geçti. Hollanda Ukrayna karşısında zorlanmasına rağmen maçı 3-2 gibi bir skorla kazanmasını bildi. Bu maçtan sonra tüm gözler Ukrayna’ya çevrildi.

İlk maçların ardından C grubunda oluşan puan durumu ise şu şekilde:

13 Haz 2021 19:00 Kuzey Makedonya
13 Haz 2021 22:00 Ukrayna
17 Haz 2021 16:00 Kuzey Makedonya
17 Haz 2021 22:00 Avusturya
21 Haz 2021 19:00 Avusturya
21 Haz 2021 19:00 Hollanda

Frank de Boer yönetimindeki Hollanda grubun favorisi. Kadroları, son yılların en zayıfı olmasına rağmen, C Grubu rakiplerinin geri kalanına kıyasla hala en iyisi. Andriy Shevchenko harika bir iş çıkararak Ukrayna’yı yeniden rüya haline getirdi. Ukrayna’ya da grupta epey şans veriliyor. Fakat ilk maçı kaybetseler de güçlü bir takım olduklarını ispatladılar.

Avusturya’nın ise grupta üçüncü olması bekleniyor. Belki en iyi üçüncüler arasında yer alarak son 16 turuna kalmaya hak kazanabilir. Kuzey Makedonya’ya ise hiç şans verilmiyor. Birçok kişi buraya kadar gelmesinin bile şans eseri olduğunu düşünüyor. Kuzey Makedonya milli takımı ise bu görüşleri çürütmek istiyor.

C grubunda Avusturya ilk maçında üç puan almasına rağmen mücadelenin Ukrayna ve Hollanda arasında geçeceğine dair fikirler hayli yaygın. İkinci ve üçüncü maç sonucunda oluşacak puan durumunun ilk iki sıraya Hollanda ve Ukrayna’yı koyacağından herkes emin gibi görünüyor. Hollanda maçındaki performansı Ukrayna adına ümit veren bir gelişme oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı