Euro2020

B Grubu

B Grubu Güncel Puan Durumu

Euro 2020 B Grubu Puan Durumu

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası B grubunda Belçika, Rusya, Finlandiya ve Danimarka yer alıyor. Belçika hem grubun hem de turnuvanın bir numaralı favorilerinden ve neden favori olarak görüldüğünü Rusya karşısındaki ilk maçta kanıtladı. Belçika güçlü rakibi Rusya’yı 3-0 gibi bir skorla gayet rahat bir şekilde yendi.

Grubun diğer maçında ise Danimarka ve Finlandiya karşı karşıya geldi. Maçta üzücü bir olay yaşandı ve Danimarkalı Eriksen kalp rahatsızlığı geçirdi. Tüm futbolseverler kendisi için korktu ve dua etti. Neyse ki Eriksen daha sonra iyileşti ve hastanede tedavi altına alındı. Şimdi durumu daha iyi. Maç ise Finlandiya’nın 1-0 üstünlüğüyle sona erdi.

İlk maçlar sonucunda B grubunda oluşan puan durumu şu şekilde:

12 Haz 2021 19:00 Finlandiya
12 Haz 2021 22:00 Rusya
16 Haz 2021 16:00 Rusya
17 Haz 2021 19:00 Belçika
21 Haz 2021 22:00 Belçika
21 Haz 2021 22:00 Danimarka

Belçika ve Finlandiya’nın aldığı galibiyetler onları 3 puanla ilk iki sıraya taşıdı. Danimarka averajla üçüncü, Rusya ise sonuncu. Rusya ve Türkiye’nin başına hemen hemen aynı şeyler geldi. İki takım da ilk maçlarında üç gol yedi ve averajlarını sıkıntıya soktu. Belçika’nın bu gruptan 9 puanla çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Belçika şu anda dünyanın en iyi takımlarından biri ve heyecan verici bir genç ve tecrübeli karışımına sahip. İlk büyük turnuvalarını kazanma motivasyonları hayli yüksek. Danimarka ise ikinci olarak görülüyor. Ek olarak, kadroları Leicester City, AC Milan, Chelsea, Borussia Dortmund ve Inter Milan’ı temsil eden birkaç harika oyuncudan oluşuyor.

Rusya ve Finlandiya, Milletler Ligi B’de sırasıyla sekiz ve 12 puan alarak oynadı. Rusya’nın savunmasında grupları daha sertti, ancak bu sefer Finlandiya’ya karşı olan da dahil olmak üzere grup maçlarından ikisinde ev sahibi avantajının tadını çıkaracaklar. Rusya ev sahibi avantajıyla son iki maçında daha iyi bir performans sergilerse gruptan ikinci olarak çıkabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı