Euro2020

A Grubu

A Grubu Güncel Puan Durumu

Euro 2020 A Grubu Puan Durumu

A milli futbol takımımızın da yer aldığı A grubunda ilk maçlar tamamlandı ve puan tablosu oluşmaya başladı. Euro 2020 açılış maçı Roma’da İtalya ve Türkiye arasında gerçekleşti. Maalesef 3-0 gibi farklı bir skorla mağlubiyet aldık. Grubumuzdaki diğer maçta ise İsviçre ve Galler karşı karşıya geldi. 1-1 berabere kaldılar ve üç puanı paylaştılar. Böylece birer puan elde ettiler.

Euro 2020 Avrupa Şampiyonası A grubunda ilk maçlar sonucu puan durumu şu şekilde oluştu:

11 Haz 2021 22:00 İtalya
12 Haz 2021 16:00 İsviçre
16 Haz 2021 19:00 Galler
16 Haz 2021 22:00 İsviçre
20 Haz 2021 19:00 Galler
20 Haz 2021 19:00 Türkiye

Milli takımımız ikinci maçını Galler ile, son maçını ise İsviçre ile oynayacak. İsviçre ve Galler maçları Bakü’de oynanacak. Bu yüzden de seyirci avantajı bizim lehimize olacak. Bu ik maçtan da galibiyetle ayrıldığımız sürece gruptan çıkmamız mümkün olabilir. En iyi üçüncüler de bir üst tura çıkabiliyor. Yani, hiçbir şey bitmiş değil.

Gareth Bale belli ki asıl adam, ertelenen turnuva Joe Allen’ın zindeliğe dönmesine izin verdi ve Aaron Ramsey geri döndü. Önümüzdeki rakip Galler güçlü bir ekip ve dikkat edilmesi gereken bazı oyuncuları var. Şenol Güneş İtalya maçından sonra büyük eleştiriler aldı. Takımı geride oynatmakla suçlandı. Bakalım bu maçta daha atak bir oyun sergileyecek mi?

Gruptaki diğer maç İtalya ve İsviçre arasında olacak. İtalya sadece grubun değil turnuvanın favorilerinden. Skoru her an değiştirebilecek birçok yıldız oyuncusu var. Ancak, İsviçre de güçlü bir ekip. Galler karşısında çok iyi bir oyun sergilemedi, ama İtalya karşısında bir sürpriz yapabilir. Grupta dengeler aniden değişebilir.

Rakiplerin ne yaptığına bakmadan A milli takımımızın kalan iki maçını da mutlaka alması lazım. Alınacak 6 puan bizi gruplardan çıkarmaya ya da en iyi üçüncüler arasında yer almamıza yetecek gibi duruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı